آرای سیاه از سفید جدا می‌شود

کمیسیون مستقل انتخابات امروز در کنفرانس خبری اعلام کرد که این نهاد مصمم به حفظ آرای شهروندان کشور است و آرای سیاه از سفید جدا می‌شود.

گلاجان عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون انتخابات، در این کنفرانس گفت، ما امانت‌دار رای مردم هستیم و هیچ کسی هم نباید انتظار داشته باشند که صد رای وی هزار و هزار رای اش صد رای شود، بلکه حق به حق‌دار خواهد رسید.

وی افزود، کسانی که تقلب کردند و در روز برگزاری انتخابات از زور استفاده کردند، علیه آنان شکایت ثبت شده و بررسی خواهد شد.

صیاد در این کنفرانس گفت، در مراکز که از دستگاه بایومتریک استفاده نشده و لیست رای‌دهندگان نیز موجود نبوده، اگر شمار رای‌دهندگان از تعداد کسانی که در همان مرکز ثبت نام کرده‌اند بیشتر شود، آرای این مرکز بررسی می‌شود و آرای تقلبی باطل خواهد شد.

رییس کمیسیون انتخابات تصریح کرد، صندوق‌های که بدون امضای کارمندان کمیسیون و ناظرین پرشده است نزد ما اعتبار نداشته و باطل اعلام می‌شود.

وی افزود، روند شمارش آرا امروز رسما در مراکز ولایتی آغاز شده و مستقیم به سیستم وارد می‌شود و کمیسیون هم بر اساس آن به زودترین وقت نتایج اولیه را اعلام می‌کند.

این درحالی است که ائتلاف احزاب سیاسی از کمیسیون انتخابات خواسته که آرای مراکزی که در آن از سیستم بایومتریک استفاده نشده باید باطل اعلام شود.