در ارزگان خاص ۴۲ فرد ملکی کشته و صدها خانواده بیجا شده‌اند

شماری از اعضای مجلس نمایندگان می‌گویند، در جریان حمله طالبان بالای مناطق حسینی و کندلان ولسوالی ارزگان خاص دستکم ۴۲ فرد ملکی کشته و صدها خانواده از خانه‌های‌شان بی‌جا شدند.

عارف رحمانی، نماینده مردم غزنی در نشست عمومی امروز مجلس گفت، طالبان از ولایت‌های میدان وردک، غزنی و هلمند بر منطقه حسینی و کندلان ولسوالی ارزگان خاص حمله کرده و در جریان آن بیش از ۴۰ تن کشته شده و ۷۰۰ خانواده به ولسوالی مالستان که در همسایگی آن قرار دارد کوچ کرده‌اند.

آقای رحمانی افزود، دستکم ۳۰۰ خانوانده دیگر در قید طالبان قرار دارند و حکومت بی‌شرمانه در برابر این فاجعه خاموشی اختیار کرده است.

وی، هشدار می‌دهد در صورتی که قتل عام، آتش زدن خانه‌ها و چپاول بازارها در این مناطق متوقف نشود جنگ قومی در این ولسوالی رخ خواد داد.

غلام حسین ناصری نماینده مردم میدان وردک نیز گفت، پشت حمله طالبان بر مناطق هزاره‌نشین ولسوالی ارزگان خاص برخی مقام‌های حکومتی دست دارند.

آقای ناصری هرچند از این افراد نام نمی‌برد اما می‌گوید، در صورتی که جلو فاجعه در این ولسوالی گرفته نشود خاموش نخواهد ماند.

وی تأکید کرد، فاجعه انسانی که در ولسوالی ارزگان خاص به وجود آمده باید هرچه زودتر متوقف شود در غیر آن او اسناد و شواهدی را که نشان می‌دهد  برخی مقام‌های حکومتی در آن دست دارند، در روزهای آینده رسانه‌ی خواهد کرد.

درهمین حال عبدالروف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان می‌گوید، فاجعه‌ی که در ولسوالی ارزگان خاص جریان دارد قبل از آن که به جنگ قومی مبدل شود باید از سوی حکومت به ویژه نهادهای امنیتی جلوگیری شود.

آقای ابراهیمی افزود، نهادهای کمک رسان به ویژه وزارت دولت در امور رسیدگی به رویداد‌های طبیعی خواست هرچه عاجل به بی‌جا شدگان ولسوالی ارزگان خاص کمک نماید.

طالبان ناوقت شنبه شب بر مناطق حسینی و کندلان ولسوالی ارزگان خاص حمله کردند و تا کنون جنگ در این مناطق ادامه دارد.

این درحالی است که محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه دراعلامیه‌ی گفته است، طالبان در ولسولی ارزگان خاص جنگ قومی را راه انداخته است.