در انتخابات ریاست جمهوری یک تکت ۸ نفره معرفی می‌کنیم

ائتلاف «بزرگ ملی» کشور امروز طی کنفرانس خبری اعلام کرد که این ائتلاف تصمیم گرفته در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده یک تکت ۸ نفره را برای رقابت، معرفی کند.

احمدضیا مسعود یکی از اعضای ارشد این ائتلاف در این کنفرانس خبری گفت که این ائتلاف پس از رایزنی‌های پی‌هم لیست از کسانی که می‌خواهند خود را کاندیدای ریاست جمهوری کنند آماده کرده و به زودی تکت انتخاباتی خود را که از داخل همین ائتلاف است معرفی می‌کند.

آقای مسعود گفت که تکت انتخاباتی ائتلاف بزرگ ملی، از ۸ تن تشکیل شده که شامل رییس جمهور با سه معاون و نخست وزیر با سه معاون است.

وی افزود بر اساس طرح ائتلاف بزرگ ملی، تکت انتخاباتی پس از پیروزی در انتخابات، طی فرمان از سوی ریاست جمهوری، صدر اعضم و معاونین سوم را در پست‌های شان مقرر می‌کند و همچنان برای برگزاری لویه جرگه زمینه سازی می‌کند.

این عضو ائتلاف بزرگ ملی گفت که در این لویه جرگه صلاحیت‌ها و وظایف افراد شامل در این تکت مشخص خواهد شد.

در این کنفرانس خبری همچنان از کمیسیون انتخابات خواسته شد تا شفافیت را در انتخابات پارلمانی کشور مراعت کند. مسعود گفت ائتلاف بزرگ ملی آرای که بدون بایومتریک استفاده شده را نمی‌پذیرد. وی افزود اگر کمیسیون انتخابات استقلالیت عمل‌کردهای خود را در این انتخابات ثابت نسازد، مورد تایید این ائتلاف نیست.

مسعود گفت ائتلاف بزرگ ملی منتظر اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی است و اگر بین آرای شفاف و غیرشفاف تفکیک نشود در مورد آن اعلام موضع خواهد کرد. او تصریح کرد که اگر انتخابات ریاست جمهوری هم به همین منوال برگزار شود یک بحران بزرگ ایجاد خواهد شد.

این درحالی است که کمیسیون مستقل انتخابات کشور همواره بر استقلالیت خود تاکید کرده و گفته که مصمم است آرای پاک را از ناپاک جدا کند.