خواهان راه‌اندازی اتفاقات وحشتناک نیستیم؛ از گفتگو با ایران استقبال می‌کنیم – خبرگزاری پارت گپ

دونالد ترامپ؛ رییس جمهوری امریکا که به توکیو سفر کرده، در جریان یک نشست دوجانبه با نخست‌وزیر جاپان اعلام کرد که هیچ‌کس خواستار راه‌اندازی اتفاقات وحشتناک در خاورمیانه نیست.

دونالد ترامپ امروز (دوشنبه، ۲۷ می) در گفتگو با شینزو آبه؛ نخست‌وزیر جاپان گفت که از روابط نزدیک نخست‌وزیر آن کشور با ایران خبر دارد و از تلاش‌های آقای آبه در استفاده از روابط خوب خود با ایران برای کمک به ایجاد یک گفتگوی احتمالی بین ایران و امریکا استقبال می‌کند.

رییس جمهور امریکا همچنین بیان داشت: «نخست‌وزیر پیش از این با من در این مورد صحبت کرد و معتقدم که ایران می‌خواهد مذاکره کند و اگر آن‌ها علاقمند باشند که مذاکره کنند، ما هم دوست داریم مذاکره کنیم.» وی در ادامه افزود: «هیچ فردی مخصوصا من، نمی‌خواهد که اتفاق‌های بدی رخ دهد.»

رییس جمهوری امریکا همچنین اعلام کرد که واشنگتن به‌دنبال تغییر رژیم در ایران نیست و واشنگتن تنها می‌خواهد ایران سلاح هسته‌ای نداشته‌باشد.

ترامپ افزود: «به نظرم ایران قابلیت اقتصادی عظیمی دارد و به‌دنبال این هستیم که به ایران اجازه دهیم تا به عرصه بین‌الملل برگردد.»

این در حالی است که آیت‌الله خامنه‌ای؛ رهبر مذهبی ایران چندی پیش اعلام کرده‌بود که ایران با دولت کنونی امریکا مذاکره نمی‌کند و مذاکره با امریکا «سم» است.