در مورد حضور نماینده حکومت در نشست بعدی با طالبان توپارت گپ شده است – خبرگزاری پارت گپ

محمد حنیف اتمر مشاور پیشین امنیت ملی و رییس تکت انتخاباتی«صلح و اعتدال» می گوید در نشست مسکو بر حضور نمایندگان حکومت در نشست بعدی احزاب سیاسی مخالف حکومت با نمایندگان طالبان توپارت گپ شده است.

اعلامیه‌ی که امروز از سوی دفتر مطبوعاتی آقای اتمر به نشر رسیده آمده است که رهبر تیم انتخاباتی«صلح و اعتدال» با مقام‌های امریکایی و سفرای اتحادیه اروپا در کابل دیدار کرده است.

بربنیاد اعلامیه ابتدا آقای اتمر  در این دیدار ضمن گفت‌وگو در مورد نشست بین‌الافغانی مسکو و مذاکرات نمایندگان امریکا و طالبان از جامعه جهانی خواسته است در کنار نظارت از انتخابات، در روند صلح با افغان‌ها همکاری کنند.

اعلامیه افزوده : «در نشست مسکو، بر این هم توپارت گپ شد که در نشست بعدی، باید نماینده گان حکومت نیز حضور داشته باشند.»

آقای اتمر همچنان افزوده است که برای اصلاح نظام انتخاباتی، طرحی که نامزدان ریاست جمهوری به ارگ ارسال کرده اند، باید مورد توجه رییس جمهور قرار گیرد.

هفته گذشته شماری از احزاب و شخصیت‌های سیاسی مخالف حکومت با نمایندگان طالبان در مسکو روی چگونگی آغاز مذاکرات بین‌الافغانی رایزنی کردند. اشتراک کنندگان نشست مسکو در پایان این نشست با صدور اعلامیه‌ی خواستار خروج نیروهای خارجی و تعویت نهادهای امنیتی شدند. قرار است نشست بعدی نمایندگان احزاب سیاسی مخالف و طالبان ماه بعدی در قطر برگزار شود.