نیروهای افغان را در مبارزه با تروریزم تنها نمی‌گذاریم – خبرگزاری پارت گپ

وزارت دفاع ملی می‌گوید پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع امریکا در دیدار با اسدالله خالد، همتای افغان خود از همکاری کشورش در زمینه آموزش و تجهیز نیروی‌های امنیتی و دفاعی افغان خبر داده و گفته است امریکا، نیروهای افغان را در مبارزه با تروریزم تنها نمی‌گذارد.

در اعلامیه‌ی که ساعاتی پس از سفر آقای شاناهان به کابل، از سوی وزارت دفاع ملی به نشر رسید در آن آمده است که دو طرف در مورد مسائل امنیتی افغانستان گفت‌وگو کرده اند.

اعلامیه افزوده که اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی کشور در این دیدار که در قول اردوی عملیات‌های خاص انجام شده، خواهان افزایش همکاری امریکا با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان شده است.

در همین حال دفتر شورای امنیت ملی نیز از دیدار حمدالله محب، مشاور امنیت ملی با سرپرست وزارت دفاع امریکا خبر داده اما در این مورد جزئیات نداده است.

سرپرست وزارت دفاع امریکا صبح امروز در یک سفر از قبل اعلام ناشده وارد کابل شد. قرار است او در این سفر با رییس جمهور غنی نیز دیدار کند.

رسانه‌های غربی، هدف از سفر پاتریک شاناهان را حمایت از دولت افغانستان در آستانه مذاکرات صلح با گروه طالبان عنوان کرده‌اند.

این سفر در حالی انجام می‌شود که زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان پنجمین دور سفرهای خود را به کشورهای منطقه و اروپایی برای تسریع بخشیدن مذاکرات صلح افغانستان روز گذشته آغاز کرد.